Language switcher

Sa oled siin

11.06 toimus Kärdla lennuvälja merepäästeõppus

AS Tallinna Lennujaam korraldas 11. juunil 2020 Kärdla lennuvälja lähistel merepäästeõppuse. Stsenaariumi järgi sooritas Kärdla lennuväljale Peterburist tšarterlendu teostav õhusõiduk JetStream 31 hädamaandumise umbes 850 m rannikust merre. Lennuk purunes. Hädamaandumise hetkel oli lennuki pardal 17 reisijat ja 3 meeskonnaliiget. Pardal viibinutest oli nii hukkunuid kui vigastatuid.  

Sündmuskohale reageeris esimesena Kärdla lennuvälja päästemeeskond, kes alustas kohe inimeste päästmisega ja ostmisega. Paar minuti hiljem saabusid riiklikud päästekomandod ja teised õppuse osalejad. Otsingu operatsiooni alustas juhtima Tallinna Merevalvekeskus (JRCC).

Lennuameti esindajad võtsid õppusel osa vaatlejatena: jälgisid Kärdla AFIS töökorralduse toimepidevust ja lennuvälja teavitusskeemi käivitamist; vaatasid kuidas liikus info staabis ja toimus sidepidamine ning koostöö erinevate üksuste vahel; ning kuidas toimus JRCC poolt otsingu operatsiooni juhtimine ja otsingud mere peal.

Sellised päästeõppused, mis toimuvad regulaarsed Eesti lennujaamades, annavad suurepärase võimaluse kontrollõppuse formaadis revideerida toimepidevust, teavitusskeemi käivitamist ning päästemeeskonna tegutsemisvõimekust vastavalt ettevõttes kehtestatud juhendile ning koostöös Häirekeskuse, Merevalvekeskuse, PPA, Päästeameti ja PERH kiirabikeskusega.