Language switcher

Sa oled siin

Avaldasime riikliku lennundusohutusprogrammi

Riikliku lennundusohutusprogrammi eesmärgiks on lennundusohutusega seotud valdkondade korraldamine riiklikul tasemel tsiviillennunduse ohutustaseme tõstmiseks. 

Riiklik lennundusohutusprogramm kirjeldab erinevaid õigusakte ja meetmeid lennundusohutuse taseme säilitamiseks ja tõstmiseks Eesti tsiviillennunduses. Programm on väljatöötatud järgides Chicago rahvusvahelise tsiviillennunduse konventsiooni lisades toodud nõudeid ja Euroopa Liidu õigusaktidega kehtestatud kohustusi. Programm loob raamistiku lennundusohutuse taseme järjepidevaks parendamiseks tuvastades ja kirjeldades lennundusohutuse erinevaid aspekte ja nende seotust ja vastutuse jagunemist erinevate osapoolte vahel.

 

Riiklik lennundusohutusprogramm käsitleb nelja olulist komponenti:

  • lennundusohutuspoliitika ja eesmärgid
  • ohutusriskide juhtimine
  • ohutuse tagamine  
  • ohutusalane teavitus

Lisaks on programmis defineeritud ohutusnäitajad ja vastuvõetav ohutustase, mis põhinevad analüüsidel ja riskide hindamisel.
Riikliku lennundusohutusprogramm on leitav lennundusohutuse rubriigis

Veel uudiseid samal teemal

03.05.2019

Piiranguala mehitamata õhusõidukite käitamiseks 8. ja 9.mail (TÄIENDATUD)

08.05.2019 kell 00:00 kuni 09.05.2019 kell 23:59 on kehtestatud Filtri tee ja Kaitseväe kalmistu kohale piiranguala mehitamata õhusõidukite käitamiseks.

 

03.04.2019

Vastuslause 02.04.2019 Kanal 2 eetris olnud saates "Radar" toodud Kernu lennuvälja teemal

Keith Siilatsi 02.04.2019 Kanal 2 saates Radar esitatud väide, nagu oleks suurem osa Eesti lennuvälju rajatud erateedele, on vale.