Language switcher

Sa oled siin

Mehitamata õhusõiduki käitamine T1 kaubanduskeskuse katusel paikneva vaateratta läheduses

Hea mehitamata õhusõiduki käitaja

 

Lennuamet juhib tähelepanu, et T1 kaubamaja asub piirkonnas, kus mehitamata õhusõiduki lennutamiseks on vajalik Lennuameti ühekordne luba ning mehitamata õhusõidukite käitamine tuleb igakordselt kooskõlastada.

 

Kuna vaateratta asukoht on Tallinna lennuvälja vahetus läheduses, siis üks osa piirkonnast (T1 keskus ja ida poole jääv piirkond) jääb lennunduse seisukohast kriitilisse alasse, mistõttu Lennuamet seal lende ei kooskõlasta. Selles piirkonnas lennutatava mehitamata õhusõiduki ning Tallinna lennuväljale saabuvate ja sealt väljuvate õhusõidukite vahel ei ole võimalik tagada piisavat lateraalset hajutust, seetõttu on mehitamata õhusõiduki käitamine selles piirkonnas võimalik ainult ajal, mil muu lennuliiklus Tallinna lennuvälja läheduses puudub ning tingimusel, et toimub operatiivne side lennujuhtimisüksusega. Paraku üldlevinud vahendeid kasutades (nt telefoniga helistamine) ei ole võimalik tagada operatiivset suhtlust mehitamata õhusõiduki käitaja ja vastutava lennujuhtimisüksuse lennujuhi vahel.

Teises osas (T1 keskusest lääne poole jääv piirkond) on võimalik mehitamata õhusõiduki lennutamine kooskõlastada kuni  kõrguseni 20m maapinnast. Sellest kõrgusest kõrgemal ei ole võimalik tagada piisavat lateraalset hajutust.

 

T1 keskusest umbes 700m põhja pool on juba võimalik Lennuametil mehitamata õhusõiduki käitamine kooskõlastada kuni kõrguseni 100m maapinnast. Selleks on vajalik Lennuameti ühekordne luba ning igakordne kooskõlastus.

 

Lisaks juhime tähelepanu, et lennutaja peab olema võimeline politseinikule või järelevalve ametnikule tõendama mehitamata õhusõiduki käitamise ajal nii ühekordse loa kui ka igakordse lennu kooskõlastuse olemasolu.

Veel uudiseid samal teemal

03.05.2019

Piiranguala mehitamata õhusõidukite käitamiseks 8. ja 9.mail (TÄIENDATUD)

08.05.2019 kell 00:00 kuni 09.05.2019 kell 23:59 on kehtestatud Filtri tee ja Kaitseväe kalmistu kohale piiranguala mehitamata õhusõidukite käitamiseks.

 

29.04.2019

Tsoon 9 infotunnid mais

Hea mehitamata õhusõiduki käitaja!


Tsoon 9 infotunnid toimuvad: