Language switcher

Sa oled siin

Nõuetele mittevastavaid mehitamata õhusõiduki kooskõlastustaotlusi alates 5. juunist menetlusse ei võeta

Hea mehitamata õhusõiduki käitaja!

Seoses mehitamata õhusõidukite käitajate arvu kasvuga on suurenenud ka kooskõlastustaotluste esitamine ja menetlemine, mistõttu on esinenud juhtumeid, kus meiepoolne vastus taotlusele on viibinud.

Lahenduse leidmiseks analüüsisime nii menetlusprotsessi kui ka esitatud taotluste vastavust nõuetele. Analüüsi tulemusel saame kinnitada, et käesoleval hetkel on menetlusprotsessi aeg viidud miinimumini, lisaks on käitajatele loodud võimalus teatud tingimuste täitmisel Tsoon 9 kasutamiseks. Menetlustähtaegade ületamise on tinginud taotluste mittevastavus kehtestatud nõuetele – selliseid taotlusi on ligikaudu 40% kõigist taotlustest, mille menetlemine omakorda avaldab mõju ka korrektsete taotluste menetlusaegadele.
Kõige sagedasemaks puuduseks on taotluse esitamise ebapiisav aeg enne planeeritavat lendu.

Tuletame meelde, et vastavalt Lennuameti peadirektori 09.06.2015 üldkorralduslikule ettekirjutusele nr 4.1-7/15/33 (PDF)tuleb mehitatama õhusõiduki käitamisel madalamal kui 500 jalga õhuruumis osas esitada taotlus vähemalt 3 tööpäeva enne paneeritavat lendu ning kõrgemal kui 500 jalga vähemalt 7 tööpäeva enne planeeritavat lendu.

Alates 05.06.2017 nõuetele mittevastavaid mehitamata õhusõidukite kooskõlastustaotlusi menetlusse ei võeta. Oleme sunnitud meetme rakendatama selleks, et saaksime nõuetekohaselt taotlused täitnud käitajatele kooskõlastused väljastada õigel ajal, ühtlasi kokku hoides kõigi osapoolte aega.


Mõistvat suhtumist ja meeldivat koostööd soovides,
Lennuamet

Veel uudiseid samal teemal

03.05.2019

Piiranguala mehitamata õhusõidukite käitamiseks 8. ja 9.mail (TÄIENDATUD)

08.05.2019 kell 00:00 kuni 09.05.2019 kell 23:59 on kehtestatud Filtri tee ja Kaitseväe kalmistu kohale piiranguala mehitamata õhusõidukite käitamiseks.

 

29.04.2019

Tsoon 9 infotunnid mais

Hea mehitamata õhusõiduki käitaja!


Tsoon 9 infotunnid toimuvad: