Language switcher

Sa oled siin

PRESSITEADE: Alates 12. novembrist 2015 rakendatakse nelja Põhja-Euroopa riigi üleselt vabalt valitavate marsruutidega õhuruum, mis on üheks oluliseks sammuks Ühtse Euroopa Taeva eesmärkide täitmisel

Nelja riigi - Eesti, Läti, Soome ja Norra lennuliiklusteeninduse üksuste ja lennuametite tiheda koostöö tulemusena rakendus täna, 12. novembril 2015 suurprojekt, mis on esimene omataoline Euroopas. Projekt hõlmab nelja riigi ülese vabalt valitavate marsruutidega õhuruumi (Free Route Airspace - FRA) rakendamist kontrollitud õhuruumis. Projekti teeb unikaalseks selle ulatus - varasemalt ei ole nii mitme riigi üleselt vabalt valitavate marsruutidega õhuruumi rakendatud. Sellise õhuruumi rakendamine võimaldab lennuoperaatoritel oma lende nimetatud õhuruumis paindlikumalt ja kasumlikumalt planeerida. Läbi vabalt valitavate marsruutidega õhuruumi tekkiv lennutegevuse suurenenud efektiivsus vähendab kütusekulu, misläbi väheneb ka  õhku paisatava C02 ja teiste keskkonnale kahjulike gaaside heitkogus.

Järgmise etapina on plaanis 2016. aasta suvel ühendada NEFAB-i (North-European Functional Airspace Block- NEFAB) vabalt valitavate marsruutidega õhuruum Rootsi-Taani FAB-i (Functional Airspace Block - FAB) samalaadse õhuruumiga.

Täpsemat informatsiooni on võimalik leida NEFAB-i ametlikult koduleheküljelt: nefab.eu

Lisainfo:
Kristel Palts
Lennuliiklusteeninduse ja lennuväljade osakonna vaneminspektor
Tel 610 3564