Language switcher

Sa oled siin

Rahvusvaheline Lennutranspordi Ühendus (IATA) ja Lennuamet sõlmisid koostöökokkuleppe

17. juulil 2017 allkirjastasid Rahvusvahelise Lennutranspordi Ühenduse (IATA) Euroopa Regiooni asepresident Rafael Schvartzman ja Lennuameti peadirektor Kristjan Telve koostöökokkuleppe. IATA on Euroopas varem sõlminud kaks sarnast koostöökokkulepet, Euroopa Lennundusohutusametiga (EASA) ja Soome Transpordiametiga (TraFi). Eesti on Euroopas teine riik, kellega koostöökokkulepe allkirjastatakse.
Kokkuleppe kohaselt avaldab IATA Lennuametile Eestis tegutsevates lennundusettevõtetes teostatud ohutusauditite tulemused. Kokkulepe  parendab Lennuameti poolt läbiviidava järelevalve kvaliteeti ning lisab järjekordse turvavõrgu tagamaks Eesti lennundusohutuse veelgi kõrgemat taset.


IATA esindaja sõnul on lennundusohutuse tagamine jagatud vastutus ja kogu sektori ühine eesmärk ning kokkuleppe allkirjastamine aitab selle saavutamisele kaasa. „IATA ohutusauditite tulemused võimaldavad meil tõhusamalt tuvastada riske ja parendada järelevalveprotsessi tõhusust“, lausus Kristjan Telve. Lennuameti peadirektor sõnas lisaks, et Euroopa regulatsioonidele tuginev riskipõhine järelevalve on aluseks, et Euroopa püsiks edaspidigi ühena ohutumatest regioonidest.

 

Rahvusvaheline Lennutranspordi Ühendus (International Air Transport Association) on lennufirmade kaubandusühing, mis esindab 83% lennundusettevõtetest maailmas. IATA toetab lennufirmade tegevust erinevates valdkondades (nt akrediteerimine, lennufirmakoodid, nõustamine jms) ning aitab sõnastada valdkondlikku poliitikat, standardeid ja kriitilisi teemasid. Ühing loodi 19. aprillil 1945.